Tüm Yüz Germe

Yerçekimi ve yaşlanmayla yüzdeki yağ dokusunun azalması ve derinin elastikiyetini kaybetmesi sonucu ellili yaşlarda yüz derisi sarkar. Klasik yüz germe ameliyatı, kulak önünden başlayarak kulak memesi altından arkaya dönen ve yukarı kıvrılarak saçlı deri içinde ilerleyip sonlanan bir kesiyle çalışılarak bollaşmış yüz ve boyun derisinin gerilmesi işlemidir. Daima boyun germe ameliyatıyla birlikte yapılır. Gıdık bölgesindeki sarkmanın ve boynun orta hattındaki kasların ayrışmasının belirgin olduğu durumlarda çene altındaki bölgeye de küçük bir kesi yapılarak bu kaslar sıkılaştırılır. Özellikle boyun ve çene bölgesindeki sarkmaları belirgin olan, derin dokulardan çok derideki sarkma ve kırışıklığın belirgin olduğu ince cilt yapısına sahip kişilerde çok iyi sonuç verir. Klasik yüz germe ameliyatı, göz çevresindeki, ağız çevresindeki, orta yüzdeki ve alındaki kırışıklıkları ve sarkmaları düzeltmez.

Daha mükemmel ve uyumlu bir görünüm için aynı seansta orta yüz germe, göz kapağı ameliyatları, dolgu, dermabrazyon gibi işlemler de ameliyata eklenebilir.

Yüz estetiği operasyonuna genelde yağ enjeksiyonu işlemi ile başlanır. Hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusu ile kişinin ihtiyacı olan bölgelere yağ enjeksiyonu yapılır. Yüz germe yaptıran kişilerin ihtiyacı varsa alın germe ve kaş kaldırma işlemleri yapılabilir. Bu adım, üst yüz bölgesinde problemleri olan hastalar için önerilir. Endoskopik bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemde ameliyat kesisi şakak bölgesine kadar uzatılır. Orta yüz germe işlemi de alt kapak kesisinden girilerek tamamlanır.

Tam yüz germe operasyonları ise, kulak önünden başlar ve kulak arkasına kadar uzanır. Kulak arkasından itibaren saçlı derinin içerisine uzanan bir kesi yardımı ile cilt kaldırılması ile tam yüz germe operasyonu gerçekleşir. Hastanın boyun kısmında sarkma yoksa ameliyat izi kulak önünde bırakılır, bu işleme kısa izi olan yüz germe işlemi adı da verilebilir.

Bu estetik ameliyat, deri altında kalan ve mimik kaslarımızı içeren tabakanın uygun şekilde dikilerek gerilmesi ve şekillendirilmesi işlemidir ve hastanın yüzünün eski haline dönmemesi için oldukça önemlidir. Boyun ve gıdı kısmında sarkma veya aşırı yağlanma söz konusu ise vaser liposuction yardımı ile bu bölgeden yağlar uzaklaştırılır. Eğer hastanın boynunda kırışıklıklar görülüyorsa, çene altından yapılacak kısa bir kesi ile boyun açılır ve boyun kasları birbirine dikilir. Bu işlem boyun açısını öne çıkaran bir işlemdir.

Sosyal Medya

Randevu Al
WhatsApp (Destek)