Örümcek Ağı

Örümcek ağı, ip yöntemi ile yüz germe işlemidir. Ameliyatsız olarak, cildin daha genç ve dinamik görünmesini sağlamak amacı ile yapılan estetik bir işlemdir.

İple yüz germede; iğne yardımı ile cilde uyumlu ipler cildin alt dokusuna yerleştirilir ve böylece ciltteki sarkma ve yaşlılık belirtilerinin giderilmesi sağlanır. Ameliyatsız, genel anestezi olmadan yapılan acısız ve kısa süren, aynı zamanda sonuçlarının anında görebildiği bir işlemdir.

Örümcek ağı estetiği, uygulandığı dokuyu yeniler ve sıkılaştırır. Uygulandığı bölgeyi arzu edilen yeni formuna sokar ve bölgenin cildine dirilik kazandırır.

Kullanılan ipler cilt uyumludur. Cerrahi işlemlerde kullanılan dan daha ince ve kısa yapıdaki çok sayıda ipin kullanıldığı örümcek ağı estetiği uygulamasında amaç cerrahi sonuç elde etmek değildir.

Biyouyumlu bu ipler örümcek ağı estetiğinde doku yenilenmesi anlamına gelen, kolajen ve elastin lif sentezlenmesini tetiklemek amacıyla kullanılırlar.

Daha kalın yapıda olan diğer bir grup iple ise dokuyu direkt yukarı asarak sarkan bölgeleri eski gençlik konumlarına kaldırmak mümkündür.

Örümcek ağı estetiğinde ipler cilt altı dokuya sık bir şekilde işlendikten sonraki 1-3 aylık süreç boyunca, kolajen ve elastin lif sentezi gerçekleşir ve iplerin etrafında yeni bir iskelet yapı gelişimine neden olur. Yenilenen bağ doku sayesinde cilt daha sıkı ve diri bir hal almaktadır.

Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler, aynı zamanda kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye bağlı olarak, daha da derinleşmeye başlamaktadır.

Tüm bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, aynı zamanda yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden olmaktadır.

Örümcek Ağı - İp Yöntemi İle Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Örümcek ağı - ip yöntemi ile yüz germe işleminde hastanın genel anestezi olmasına gerek yoktur. Bu bağlamda hasta, operasyondan sonra rahatlıkla günlük yaşantısına dönebilmektedir.

Örümcek ağı iple yüz germe işleminde, cilde uyumlu iplerin ince uçlu iğneler vasıtası ile cildin hemen altındaki tabakaya yerleştirilmesi ile yapılmaktadır.

Sosyal Medya

Micro İğneleme

Randevu Al
WhatsApp (Destek)