Klasik kaş kaldırma ameliyatı nedir? Nasıl yapılır?

Klasik kaş kaldırma ameliyatının bir diğer adı şakak germe ameliyatıdır. Operasyon bireyin şakak kısmından saçlı deri çıkartılarak bu bölgeyi germe şeklinde yapılır. Bu operasyonun en büyük dezavantajı, saçlı deri içerisine yapılan uzun dikiş hatlarının zaman içerisinde genişleyerek saçsız adalar yaratmasıdır. Saçlı derinin de zaman içerisinde elastikliğini kaybetmesi ihtimali göz önüne alınırsa klasik kaş kaldırma operasyonunun kalıcılığı istenildiği kadar uzun sürmeyebilir.

Kaş askısı yöntemi nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş askısı, lokal anestezi altında kolaylıkla uygulanabilen bir yöntemdir. Saç çizgisi ön sınırından açılan küçük bir delik içinden geçirilen bir dikiş ile kaş istenilen pozisyonda asılabilir. Bu yöntemin dezavantajı istenilen etkinin istenilen düzeyde uzun süre kalıcı olamaması, kaşların bir süre sonra eski yerlerine inmesidir. Bu problemin üstesinden gelmek için yeni geliştirilmiş özel iplikçiler kullanılsa da kişinin mimik hareketlerini kullanma sıklığına bağlı olarak kaşlar 6 ay-2 yıl arasında eski haline dönebilir. Bu da yöntemin tekrarlanması gerektiği anlamına gelir. Genel yönelime bakıldığında sıklıkla kullanılan tekniklerden olmasına rağmen, dezavantajları uzman hekim eşliğinde değerlendirilmelidir.

İdeal kaş nasıl olmalıdır?

Elbette herkesin yüz şekline ve görünüşüne uygun bir kaş şekli vardır, ama genel beğenilerden yola çıkarak "ideal kaş" kavramından da bahsetmek mümkündür. Yüz tiplerine göre ideal kaşlar bulunmaktadır. Çoğu yüze uygun olan, kaşın ilk üçte ikilik iç kısmının yukarıya doğru olması, üçte birlik dış kısmının hafiften aşağıya doğru olması ve iç kısımdaki baslangıç noktasının, dış kısımdaki bitiş noktasından daha aşağıda olmasıdır. Yuvarlak yüzü olan kişilerin keskin açılı kaşlara sahip olmaları, oval yüze sahip olanların hafif açılı kaşlara sahip olmaları, uzun yüzlü kişilerin düz kaşlara sahip olmaları, kare veya köşeli yüzlü kişilerin de yay şeklinde kaşlara sahip olmaları önerilir. Kaşın uzunluğu da kaşın tipi kadar önemlidir. Doğru bilinen yanlışlardan biri de, kaş ne kadar kalkıksa o kadar iyi görüneceğidir. Bu inanış doğru değildir ve kalkık kaş her yüze yakışmayabilir.

Sosyal Medya

Randevu Al
WhatsApp (Destek)