Dudak Dolgusu

Hyalüronik asit derinin temel elemanlarından biridir. Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asit içeriği azalır ve cildin su tutma kapasitesi düşer. Hyalüronik asit enjeksiyonundan sonra doğal bir görünüm sağlanır. Dudak dolgusu ve yüz dolgusu, kırışıklıkların tedavisinde hızlı ve kolay uygulanması nedeniyle öğle yemeği tatilinde yaptırıp günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişilerin beklentilerini göz önünde bulundurarak işlemlerine başlar. Dudak dolgusu bir enjeksiyon yardımı ile dudak yapısı üzerinde ve çevresinde yapılan belirginleştirme işlemleri ile dudakların daha estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan yöntemdir

Dudak bölgesi için kullanılan belirginleştirme maddeleri arasında en önemli olanı hyaluronik asittir. Bu asit önemli bir dolgu maddesi olduğu için kullanılan her işlem sonucunda kişilerin dudaklarını istenilen yapıya kavuşturarak doğal bir görünüm verir.

Yapılan dudak dolguları sonucunda dişler ön plana çıktığı gibi güzel gülüşlerin ortaya çıkması da sağlanır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu dolgu yaptırmak isteyen bayanların öncelikle doktor muayenesi yaptırması sonucu işleme başlar. Muayene sırasında kişilerin dudak yapılarının fotoğrafları çekilir.

Yapılan incelemeler sonucunda kişinin istediği dudak yapısı için dudağın belli bölgelerine çizim işlemleri yapılır. Uzman kişiler eşliğinde yapılan dudak dolguları sırasında kullanılan dolgu maddeleri yardımı ile daha hacimli dudaklar ortaya çıkar.

Dudak dolgusuna başlamadan önce uzman kişiler uyuşturucu iğneler yardımı ile dudak bölgesinin uyuşmasını sağlayarak acı hissini ortadan kaldırırlar. Dolgu maddesi kullanılan enjeksiyon yardımı ile dudağın içerisine başarılı bir şekilde yerleştirilerek ince ya da farklı görünüme sahip dudakların daha belirgin olmaları sağlanır.

Son derece kolay bir işlem olan dudak dolgusu sonrası morarma ve şişlikler meydana gelebilir. Bunlar normal karşılanan durumlardır.

Dudak dolgusu yaptıran kişilerin bir hafta ya da 10 gün sonra tüm şişlikleri ve morarmalar ortadan kalkar. Bu zaman zarfı sonrasında tekrar doktora görünerek herhangi bir problemin olup olmadığına bakmak gerekir. Zamanla normale dönmeye çalışan kişilerin dudak yapıları doğal bir görünüm de elde ederek hoş bir görünüm kazanılır.

Sosyal Medya

Randevu Al
WhatsApp (Destek)