fbpx

Birçok gözle görülür yaşlanma belirtisi, hacim kaybına kadar geri çevrilebilir. Yüz dokuları inceldikçe burun ve ağız çevresinde çizgiler aşınır ve yanaklar biraz oyuk görünür. Dermal dolgu maddeleri, kırışıkları düzeltmek, dudakları doldurmak ve daha genç bir görünüm elde etmek için kaybolan hacmin yerini alabilir. Her yıl 1 milyondan fazla kadın ve erkek bu popüler yüz gençleştirme tedavisini seçiyor. Böylece ameliyat olmadan daha genç görünmenin ekonomik bir yolu kazanılmış oluyor.

Enjekte Edilebilen Dermal Dolgular Nedir?

Dermal dolgu maddeleri, kaybedilen hacmi geri kazanmak, çizgileri yumuşatmak veya yüz hatlarını geliştirmek için cildin altına enjekte edilen jel benzeri maddelerdir.

Dermal Dolgular Görünümü Nasıl Etkiler?

Dermal dolgu maddeleri genelde kırışıklık giderici dolgu maddesi olarak bilinirken ve bu konuda mükemmel olmalarına rağmen, kırışık gidermekten çok daha fazlasını yapabilirler. Dermal dolgu maddelerinin yapabileceklerini kısaca özetleyecek olursak:

 • Burun ve ağız etrafındaki çizgiler düzelir. ( gülümseme çizgileri, parantezler)
 • İçeri doğru çökmekte olan yanakları düzeltir, hacim kazandırır ve iyileştirir.
 • Dikey dudak çizgileri küçülür
 • Dudaklar dolgunlaşıp, güçlenir
 • Çene kırışıklığı düzelir
 • Yüz özellikleri arasından simetri gelişir.

Tedavi Sırasında Neler Olur?

Dermal dolgu maddesi enjeksiyonları cerrahi müdahale değildir. Genellikle klinik ziyareti sırasında tamamlanır. İlk tedavinizde endişe ve isteklerinizi detaylı olarak tartışmak için doktorunuzla buluşacağınız bir konsültasyon ile başlayacaktır.

Tedavi Öncesi Konsültasyon

Konsültasyonunuz sırasında doktorunuz tıbbi geçmişiniz hakkında bilgi alır ve endişelendiğiniz konular hakkında sizden detaylı bilgi alır. Dermal dolgu maddeleriyle ilişkili riskler asgari düzeyde de olsa, bazı alerjiler, cilt ve nörolojik durumlar veya ilaçlar güvenliğinizi ve elde edilecek sonuçları tehlikeye atabileceğinden, tedaviden önce tıbbi geçmişiniz hakkında bütün bilgileri doktorunuzla paylaşmalısınız. Örneğin NSAİD ( aspirin, ibuprofen, naproksen) veya kan incelticilerini alıyorsanız, bunlar morarma olasılığını arttırdığından doktorunuzun bilmesi gerekir.

Enjekte Edilebilir Dolgu Uygulaması

Pratik uygulamadan hemen önce, bölge temizlenir ve size enjeksiyondan önce bölgeyi uyuşturmak  için bir anestezi verilebilir. Dolgu ürünlerinin birçoğunda, tedavi sırasında ve sonrasında rahatsızlığı en aza indirmeye yardımcı olmak amacıyla hafif bir lidokain içeren analjezik kullanılabilir. Daha sonra doktorunuz, derinizin altına stratejik olarak hassas bir miktarda dolgu maddesi enjekte eder.

Ürüne ve işlenen bölgelere bağlı olarak, dolgu enjeksiyonlarını aldıktan hemen sonra sonuçları görebilirsiniz. Bazı hastalar hafif morarma ya da şişlik yaşayabilir. Ancak bunlar geçicidir ve tedaviyi izleyen günlerde azalması beklenir. Tedaviden hemen sonra normal gündelik aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Ancak doktorunuz sizden egzersiz veya diğer yorucu faaliyetlerden bir süre için izin almanızı isteyebilir.

Tedavinin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dermal dolgu maddelerinin etkilerinin ne kadar süreceği, ürüne, uygulanan tedavi alanına ve hastaya bağlıdır. Genel olarak düşünülürse, kullanılan ürün ne kadar yoğunsa ve ne kadar derine enjekte edilirse etkisi o kadar uzun sürer. Sonuçların korunması için doktorunuz tedaviyi tekrarlayarak, gereken ürün miktarını  ve teknikleri ayarlar.

Konu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

_

  Adres

  Folkart Time Business Center

  296 Sok. No:8 1.Blok D:709

  Bornova / İzmir

  Last Updated on 25 Kasım 2020