fbpx

Ameliyat olmadan gençleşin! En önemli yaşlanma karşıtı uygulamalardan biri olan Gençlik Aşısı ile enjeksiyon sırasında cilde uygulanan saf hyaluronik asit, cilde nem, esneklik ve hücre yenilenmesi sağlayan kolajeni aktive eder. Çok fazla hyaluroik asit içeren Gençlik Aşısı ayıca peptidler, amino asitler ve antioksidanlar içerir.

 

Gençlik Aşısı Nedir?

Vücudumuzun her yerinde iç organlarımızdan, üst cildimize kadar bulunan hyaluronik asit ciltte genç yaşlarda bulunur. Ancak ne yazık ki 30 yaşından itibaren hızla azalmaya başlar. Hyaluronik asitin azalmasıyla, cilt elastikiyetini ve parlaklığını kaybeder. Gençlik aşısında bulunan saf hyaluronik asit ile kırışıkların tedavisi ve cilt elastikiyetinin geri kazanılması için cilde hyaluronik asit takviyesi yapılır.  Amaç cildi gençleştirmektir.

En önemli yaşlanma karşıtı uygulamalardan biri olan gençlik aşısı ile enjeksiyon sırasında cilde uygulanan saf hyaluronik asit; cilde nem, esneklik ve hücre yenilenmesi avantajı sağlayan kolajeni aktive eder. Cildin savunma sistemini güçlendirir. Ciltte uzun süre kalarak, yaşlanma sürecini yavaşlatır. Alkol, sigara, sivilce, güneş ve solaryumdan zarar görmüş cilde, diğer tedaviler ile birlikte tamamlayıcı olarak uygulanabilir.

 

Gençlik Aşısının Yararları ve Uygulama

Hyaluronik asit, en önemli özelliklerinden biri olan su tutma etkisi ile cilde nem verir. Aynı zamanda dokunun sağlıklı ve dolgun görünmesine de katkıda bulunur. Öte yandan cilt üzerinde salgılanan hyaluronik asidin cildi güçlendirdiği ve canlandırdığı gözlenmiştir. Bu  da cildin elastik pürüzsüz görünüme katkıda bulunur. Vücuttaki hyaluronik asidin her yıl yaşla birlikte azaldığı bilinmektedir. Dışarıdan verilen hyaluronik asit, genç cilde özgü doğal ortamı yeniler ve genetik, çevresel  faktörlerin belirlediği yaşlanma sürecini geciktirir.

Gençlik Aşısı cilt altına çok ince iğnelerle 15-20 dakika boyunca enjekte edilir. Bu uygulama için toplamda 1 saat ayırmak yeterlidir. Uygulama sırasında ağrı olmaz ama çok hafif bir yanma görülebilir. Uygulamadan sonra ciddi bir kızarıklık olmaz. Hassas ciltlerde olabilecek küçük cilt döküntüleri de 1-2 saat içinde kaybolur. Her 2 haftada bir toplam 3 seans olmak üzere uygulanır.

Etkisi 2. günden itibaren ortaya çıkar ve cilt ışıl ışıl parlar. Kırışıklar açılmaya başlar. Ayrıca cilt dokusunun ve tonunun daha kaliteli bir görünüme sahip olduğu gözlenir. Gençlik aşısı bilinen en güçlü antioksidan, vitamin ve amino asitleri  içermesi sayesinde ciltteki ödemi çözer, cilt ve kırışıkların derinden doğal olarak dolmasına ve sıkılaştırılmasına yardımcı olur. Kas kasılmasını hafifletir. Cilt altındaki kas dokusunu destekler, sarkmaları sıkılaştırır ve azaltır. Kolajen ve elastik fibrillerin artmasına yardımcı olur ve cilt tonunu iyileştirir. Yaşlanma sürecini geciktirmeye yardımcı olur. Ciltte hücre yenilenmesini arttırır. Hasarlı dokuların iyileşmesini hızlandırır, bağışıklık sistemini destekler. Cilt pigmentasyonu üzerinde hızlı bir aydınlatıcı etkisi vardır. Kas ve cilt dokusunun bozulmasını azaltır. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır

Uygulamanın en etkili sonuçları ilk 2-3 ay içinde alınır.

 

Gençlik Aşısı’nın Uygulama Alanları

 • Yüz
 • Boyun
 • Çene
 • Sarkmış çene
 • Eller

Konu Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurabilirsiniz.

_

  Adres

  Folkart Time Business Center

  296 Sok. No:8 1.Blok D:709

  Bornova / İzmir

  Last Updated on 25 Kasım 2020